8 КРОКІВ ДО ВИШУКАНОСТІ І ПОРЯДКУ В ДОМІ.

8 КРОКІВ ДО ВИШУКАНОСТІ І ПОРЯДКУ В ДОМІ.

Багато хто бачить господиню будинку в подертому халаті і брудних тапочках, на кухні біля плити або з ганчірками і пилососом. Вам знайомий такий образ домогосподарки?

Я раніше саме так уявляла собі жінок вдома. І тому страх як не любила всі ці домашні справи: прибирання, миття посуду і унітазу, викидання сміття, а ще прати, прасувати, складати, готувати, робити закупи…

Господинею свого будинку бути просто, але не легко.

Просто зрозуміти, що це все треба комусь робити, але не легко втілити все це в життя без помічників і правильного ставлення до ситуації.

Тому

Крок №1 Полюбіть свій дім.

Крок №2 Навчіться планувати коли, скільки часу ви будете приділяти домашнім справам в день, тиждень, місяць.

Крок №3 Складіть план доходів і витрат вашої родини на місяць.

Крок №4 Навчіться складати план – меню на тиждень і купувати відповідні продукти.

Крок №5 Намітьте собі головні пріоритетні справи на день, крім рутинних і виконуйте їх в першу чергу.

Крок №6 Плануйте кожен свій наступний день з вечора і дотримуйтеся режиму дня.

Крок №7 Шукайте тих людей, кому можна передоручити деякі домашні справи.

Крок №8 Насолоджуйтеся тим, що у вас є свій дім і ви в ньому Господиня з великої літери.

А тепер детальніше …

Крок №1 Полюбіть свій дім чи те місце, де Ви живете.

Я так ствердно заявляю, тому що це Ваш свідомий вибір любити або скаржитися, як це все набридає. Це Ваш дім і крім Вас його нікому любити. А з іншого боку – хто не мріє про затишний, прибраний, спокійний острівець, де можна насолоджуватися красою і створювати собі і близьким гарний настрій? Ваш ДІМ – Ваша територія, де ви можете творити, діяти і досягати внутрішньої гармонії і щастя.

Крок №2 Навчіться планувати коли і скільки часу ви будете приділяти домашнім справам в день, тиждень, місяць.

Дуже допомагає визначення для себе мінімум 15 хвилин часу вранці і ввечері на прибирання по верхах і в самих найбільш завалених місцях будинку. При цьому це треба робити з таймером на годиннику або телефоні. А також 15 хвилин прибирання в раніше запланованої конкретній зоні (поличка у ванній, підлога в коридорі, шухляда в шафі і т.д.).

Також я планую 2 години в тиждень, коли я буду прасувати одяг і розподіляти його по своїх місцях.

Крок №3 Складіть план доходів і витрат вашої родини на місяць.

Важливо зрозуміти, що гроші треба вміти заробити, розподілити і правильно витратити. Цьому потрібно вчитись. Якщо Ви будете знати скільки, коли і на що витратили – вам буде набагато простіше пояснити це чоловіку (на постійні і обов’язкові витрати), а також попросити чоловіка гроші на не регулярні, але бажані витрати. Так. Цього слід навчитися. З цього приводу можна ще додати, що жінкам необхідно дякувати і цінувати всі зусилля чоловіка, що стосуються заробляння грошей. Також роль жінки, на мій погляд, складається з того, щоб навчитися відкладати гроші (мінімум 10% доходу) для фінансового захисту сім’ї.

Крок №4 Навчіться складати план – меню на тиждень і купувати відповідні продукти.

Моя рекомендація: знайдіть в інтернеті хороші сайти по правильному плануванню меню на тиждень для всієї родини і дотримуйтесь всіх інструкцій – ви відразу відчуєте, як звалюється “гора з плечей”, коли не потрібно щодня думати: “А що ж приготувати на вечерю і чи є у мене всі продукти для цього? “. Це економить не тільки сили і нерви, а й сімейний бюджет, так як закупити продукти за списком на тиждень в супермаркеті набагато простіше, ніж бігати по магазинах щодня. А для тих, хто не бажає лазити по інтернету – скажу: складіть список страв, які ви вмієте готувати в 4-5 колонок (сніданки, перші страви, другі страви, десерти, салати) і раскидайте їх по днях тижня. Але, головне, дотримуйтесь запланованого – і у вас все вийде!

Крок №5 Намітьте собі головні пріоритетні справи на день, крім рутинних і виконуйте їх в першу чергу.

Щоб втілити цей крок в життя, треба зрозуміти, що є головним для Жінки. Це і здоров’я та догляд за собою, інтелектуальний розвиток, духовне і соціальне спілкування. Це і спілкування з дітьми і чоловіком, це час на хоббі і для друзів. Більше про це в моїй статті “Гармонія жінки” http://annazamostna.com/garmoniya-zhinky/

Тут важливо зрозуміти, що якщо Ви не будете планувати головні і пріоритетні справи, то рутина повністю поглине ваше життя. Не потрібно встигати робити все за день, треба навчитися робити головне і важливе для Вас.

Крок №6 Плануйте кожен свій наступний день з вечора і дотримуйтеся режиму дня.

Тут хочеться сказати тільки одне, заплануйте свій завтрашній день сьогодні ввечері і Ви зрозумієте, як це полегшить ваше життя.

“Рано лягати – рано вставати” – це не що інше, як звичка, яку можна виробити в собі щоденної практикою і усвідомленим вибором. Але результати того варті. Тепер кожен мій ранній ранок – це час для мене, коханої. Це час для догляду за собою, для молитви та спілкування з Богом, для написання надихаючих статтею для мого сайту. Так чудово усвідомлювати, що до того, як прокинуться мої діти і мій чоловік, я вже встигла все головне, що запланувала на день. І я можу потім жити в режимі “тут і зараз” і насолоджуватися спілкуванням з дітьми, з чоловіком і любити свій будинок і свої рутинні справи.

Крок №7 Шукайте помічників, кому можна передати деякі домашні справи.

Коли ми знаємо, що нам треба зробити за день і скільки це займе часу – нам набагато простіше буде передати частину роботи комусь із близьких (дітям, що підросли, бабусям, няні, чоловікові). При цьому важливо ввічливо просити, конкретно і не скаржитися. Тут доречно сказати, що кухонний комбайн, пральна машина, посудомийна машина, пилевсмоктувач, якісний посуд теж вважається, як помічники по дому.

Крок №8 Насолоджуйтеся тим, що у вас є свій будинок і ви в ньому Господиня з великої літери.

У першу чергу подякуйте Богові за те, що у вас є де жити, спати, приймати їжу, грати з дітьми і спілкуватися з чоловіком та друзями. І навіть якщо вам хочеться змінити, купити нову або з’їхати на орендовану квартиру, все одно потрібно полюбити ту, в якій зараз живете, інакше шансу мати іншу не буде. Тому радійте, що у Вас є, просіть більшого і будьте Господинею свого дому і свого життя !!!

Автор Анна Замостна.

Замостна Анна
Експерт з сімейних взаємин і тайм-менеджменту для жінок. Любляча дружина і тричі мама. Експерт по вихованню успішних, щасливих і здорових дітей. Тренер курсу "Моделювання стратегій дітей" в Школі психологічного експерименту SPE www.spe.org.ua Я допомагаю * батькам змоделювати ефективні стратегії розвитку дітей, * сім'ям зміцнити гармонію взаємин, * жінкам знайти мир у душі, * мамам організувати своє життя з дітьми, цінувати самих себе і любити себе в ролі матері, * розвиватися професійно і встигати головне у своєму житті. ЗМІНИТИ СВІТ МОЖЕ ТІЛЬКИ ЛЮБЛЯЧА ЖІНКА, ДРУЖИНА, МАМА І ГОСПОДИНЯ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>