ЧИ ГОВОРИТЕ ВИ МОВОЮ ОДИН ОДНОГО?

ЧИ ГОВОРИТЕ ВИ МОВОЮ ОДИН ОДНОГО?

Любов не означає дивитися один на одного, любов – означає дивитися в одному напрямку.

                                                                                   Антуан де Сент Екзюпері. “Земля людей”.
                                                       

ЛЮБОВ – це дієслово.

Як часто буває у сімейних відносинах, коли проходить колишнє притягання, закоханість, пари все частіше скаржаться на недостатність уваги, небажання проводити разом час, на відсутність любові…

Де поділися ті почуття, що були до весілля?

Де пристрасні поцілунки, погляди, повні розуміння і ніжності, слова захоплення, спільнопроведений час, подарунки, допомога?

Чому подружжя вирішило, що це все не треба робити в сімейному житті?

Можливо вони і знають, що це треба, але повсякденна рутина, діти, робота, соціальні мережі так вимотують, що хочеться тільки отримувати для себе і скаржитися, що чогось не вистачає. Так, з часом, як здається, проходять почуття, а з ними і любов …

           ЛЮБОВ – ПОЧУТТЯ Є РЕЗУЛЬТАТОМ ЛЮБОВІ – ДІЇ. Стівен Кові.

Чи є так насправді? На підтвердження цих слів

Гарі Четмен, автор книги “5 мов любові” нагадує кожному, хто пов’язаний сімейними узами, що треба вивчити, крім англійської або французької, обов’язкову мову – мову любові чоловіка/дружини і щодня говорити з нею/ним на ній, практикувати й удосконалювати, вкладати у відносини свої сили й емоції, а також любити усвідомлено і в діях.

Є 5 висловів чи дій по відношенню до один одному, які слід застосовувати.

ПОДАРУНКИ – як спосіб показати свою любов. Якщо у вашої половинки саме ця мова любові, вам обов’язково треба навчитися дарувати найрізноманітніші види презентів. Це і записки, і парфуми, і квіти, і речі, і ще все те, що прийде в голову подарувати. Головне, щоб це було щиро і з поглядом в очі.

СЛОВА ПІДТРИМКИ – як можливість донести наскільки важливою/им для вас є чоловік/дружина. Сюди можна віднести і компліменти, і подяки, і похвалу.

СПІЛЬНОПРОВЕДЕНИЙ ЧАС – як доказ любові. Це і прогулянки, і перегляд фільмів, катання на велосипедах або похід в ресторан.

АКТИ СЛУЖІННЯ – це допомога в домашніх справах або у всьому тому, в чому можна бути корисним/ою один одному.

ФІЗИЧНА БЛИЗКІСТЬ – як один з методів проявити свою вдячність і симпатію. Сюди можна включити і обійми, і поцілунки, і масаж, і дотики, і можливість просто потримати за руку, і, звичайно секс. Якщо саме ця мова є рідною для вашого чоловіка чи дружини – Вам варто також ПОЛЮБИТИ секс! І цим все сказано.

Як впливає свідомий вибір любити на відносини між подружжям?

Це питання я задавала собі не один раз. І прийшла до висновку, що він кардинально змінює життя в сім’ї і дозволяє вийти на новий рівень спілкування, вищий виток гармонії і насолоди.

А як же бути інакше? Якби з вами говорили так, що ви все розумієте і відчуваєте при цьому себе коханим/ою і потрібним/ою? Ви б хотіли продовжувати спілкуватись, пізнавати один одного, відчувати турботу і увагу і відповідати у відповідь так, як зрозуміло іншому, а не вам, на його мові любові? Я впевнена, що ви позитивно відповіли на ці питання.

А що ми бачимо в більшості сімей? Кожен із подружжя говорить на зрозумілій тільки йому мові і навіть не намагається зрозуміти, а що у відповідь каже інший? Не хоче, а може не знає, що вони живуть поруч, але не разом. Так роками, перебуваючи в одному будинку, “тільки заради дітей”, – можна почути, – і проходить життя. Адже все могло бути інакше …

Можна і потрібно один раз зробити усвідомлений вибір – навчитися говорити мовою один одного і жити, насолоджуючись любов’ю в дії. Розуміти свої потреби і потреби близької людини і задовольняти їх.

Наскільки прекрасніше і яскравіше став би наш світ, скільки посмішок ми бачили навколо, скільки радісних дітей жили в сім’ях, де панує гармонія, розуміння і любов в дії!

На завершення притча:
Одного разу чоловік прийшов до мудреця за порадою.

– Ми з дружиною вже давно не відчуваємо колишніх почуттів один до одного! Напевно, я просто її більше не люблю, та й вона, боюся, мене теж. Що робити?

– ЛЮБИТИ ЇЇ!

– Але я ж кажу, ніяких почуттів не залишилося!

– Це хороший привід, ЩОБ ЛЮБИТИ ЇЇ!

– Але як же любити, якщо не любиться? 

– СЛУЖИТИ ЇЙ! СЛУХАТИ ЇЇ! ЦІНУВАТИ ЇЇ! Співчувати їй! Жертвувати заради НЕЇ СОБОЮ! ДЛЯ справжньої любові немає жодних перешкод! 

ТОМУ дієслово «ЛЮБИТИ» – означає не ПОЧУТТЯ, а ДІЮ !!!!!!!

 Я думаю, мудрець має рацію.

Любіть один одного в ДІЇ і живіть наповнено і гармонійно !!!

 Автор Анна Замостна.

Замостна Анна
Експерт з сімейних взаємин і тайм-менеджменту для жінок. Любляча дружина і тричі мама. Експерт по вихованню успішних, щасливих і здорових дітей. Тренер курсу "Моделювання стратегій дітей" в Школі психологічного експерименту SPE www.spe.org.ua Я допомагаю * батькам змоделювати ефективні стратегії розвитку дітей, * сім'ям зміцнити гармонію взаємин, * жінкам знайти мир у душі, * мамам організувати своє життя з дітьми, цінувати самих себе і любити себе в ролі матері, * розвиватися професійно і встигати головне у своєму житті. ЗМІНИТИ СВІТ МОЖЕ ТІЛЬКИ ЛЮБЛЯЧА ЖІНКА, ДРУЖИНА, МАМА І ГОСПОДИНЯ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>