original site https://youporngayz.mobi lime-torrents.org
torrents tracker browse around this web-site

Я-мама.

Я-мама. Які заняття “зацінять” діти, або як ще побавитись з дітьми?

1417813603-1591

Які заняття “зацінять” діти, або як ще побавитись з дітьми?

Сьогодні поговоримо про 4 параметри чи показники ефективності для того, щоб батьки могли себе протестувати і запитати себе:

” А я маю таких спільний якісний час з дітьми?”

Отож, почнемо:

1.Спільні рухливі розваги або активний час на прогулянках з дітьми.

Ми, батьки, настільки заклопотані своїми “дорослими справами”, що просто не звертаємо уваги на такі справи, як прогулянки чи активний відпочинок з дітьми.

А ще ми думаємо, що нам це не треба, бо ми ж виросли або де знайти на таке час!?

 

Шпаргалка №1

1) Нам потрібен активний відпочинок не менше, ніж дітям, незалежно від віку.

Тому – катання на велосипеді чи роликах, бадмінтон чи копання м”яча, прогулянка парком чи пробіжка на стадіоні – це не тільки рух і тренування витривалості. Це, насамперед, – якісний час з дітьми, це позитивні емоції, це вміння радіти спільному перебуванню в часі “тут і тепер”, коли ми щиро посміхаємось і водночас насолоджуємось тим, що ми – БАТЬКИ!

 

2) Нам, як і дітям, потрібен час на “переключку” після роботи, відновлення і наповнення емоціями, які створять з часом атмосферу довіри і спілкування, середовище сім”ї, яка дбає про здоров”я, взаємостосунки і показує чудовий приклад дітям.

 

3) Для того, щоб ця “подія” відбулася – її обов”язково треба ЗАПЛАНУВАТИ на початку тижня і “сказати в голос”, тобто пообіцяти, що у вас буде таке то таке то. Н-д “Ми в суботу в обід їдемо кататись на велосипедах, чи йдемо в парк на прогулянку. і т.д.” Навіть, якщо ви випадково про це забудете – діти вам нагадають. Головне дотримати слова і виконати обіцянку, або, якщо дійсно не виходить – то попросити пробачення і перенести на іншу дату.

Дітям не треба ідеальних батьків. Їм треба батьки, які готові брати відповідальність за свої помилки, вчаться пробачати і вчать цьому своїх дітей.

 

2 Спільне опановування нових вмінь і навичок.

 

Ми думаємо, що діти самі мають навчитись і пам”ятати на все життя, якщо ми один раз сказали чи “навчили”, то все, наша роль, як батьків виконана.

Але цікавим фактом є те, що діти запам”ятовують якусь певну інформацію через повторення, через постійне “вправляння”.

Для цього в них і є батьки, щоб допомогти дитині, чи то навчитись чистити зуби 2 рази на день, чи то читати, чи складати пазли, чи ставити тарілку в умивальник після їжі.

Вже не згадую вивчення іноземної мови чи гру в шахи, заміну шини на колесі до велосипеда, чи будь яку іншу інтелектуальну гру, яка розвиває мислення чи творчі навики.

Як знати мову без постійного повторення слів і розмов чи навчитись грати в шахи, якщо не грати з тим, хто вміє? Як? А можливо просто грати, незалежно від того добре, чи ні. 

 

ШПАРГАЛКА № 2

Почніть насолоджуватись часом, коли ви вчите чогось своїх дітей – чи то побутових навиків, чи то знанню мови, чи будь якому ін вмінню, яке пригодиться на все майбутнє життя!

Тому не думайте, що достатньо один раз щось показати – і хай робить.

Ні!  Вкладайте час в навчання своїх дітей того, що знаєте самі, діліться тим, що цінне для вашої сім”ї, вчіться один в одного і розвивайтесь разом!

 

3.Спільна зацікавлена бесіда разом з дітьми.

 

Можливо з нами в дитинстві мало часу розмовляли наші батьки і ми не звикли, чи не хочемо розуміти важливість спілкування в своїй сім”ї.

“Все, що має знати – буде знати!” – не один раз чула я розмову між батьками.

 

Але варто усвідомити просту істину, що наші діти важливі і потрібні саме нам найбільше. І нам необхідно задуматись, а дійсно, хто розкаже моїй дитині про сімейні цінності, чи хто передасть принципи, які важливі по житті, такі як відповідальність, ініціативність, проактивність чи баланс між ресурсами і результатами?

Чи навіть не зовсім банальні розмови про статеве дозрівання, секс і перше кохання…

Якщо ми хочемо, щоб в складніші моменти життя чи “вікові кризи”, як зараз модно казати, діти приходили за підказкою до Вас, а не до групи однолітків, які самі не знають як з цим справитись, то ПАМ”ЯТАЙТЕ – діти хочуть простого, звичайного спілкування і розуміння їх емоційного стану. Розуміння, а не заперечення.

 

Як часто буває:

Дитина каже – “Та школа вже замучила! Стільки задають завдань, навіть погуляти ніколи!!!”.

У віповідь чує, щось приблизно таке: “А що ти хочеш бути бовдурем? Хочеш бути прибиральницею? Треба вчитись! Йди робити домашнє завдання!”

“Не хочу! Сама вчи свою математику!”…

 

Як ви думаєте, такі розмови посприяють тому, що дитина вам довірятиме свої секрети і переживання, якщо мама чи тато просто не розуміють її?!

 

Набагато краще було б відповісти: ” Так, навчатись в Школі не просто! Розумію, що ти втомилась і хочеш трохи відпочити.

Напевне в тебе був важкий день!

Хочеш я посиджу біля тебе і ти розкажеш, що цікавого в Тебе було?

Або просто помовчимо і я тебе обійму!

А потім ти скажеш, що ти не зрозуміла з того складного уроку. Згода?”

 

Шпаргалка №3

Знаходьте в собі сили, надтхнення і співчуття, щоб розуміти почуття своїх дітей. Пам”ятайте, що те, що можете передати своїм дітям в розмові з ними – передавайте, а те, що не зможете – навчаться самі згодом, тільки це буде зовсім інше навчання в дорослому світі, а дітям треба відчувати любов, турботу,  і знати правила дисципліни саме від батьків.

 

4.Час, проведений всією сім”єю разом (і з татом, і з мамою)

 

Проблема в тому, що ми, батьки, часто “почерзі” проводимо час з дітиною.

Або з татом, або з мамою.

Я тільки “За” те, щоб створити мамі чи татові окремий час для себе і побути поза колом сім”ї.

Але зараз ми говоримо про те, що дитині цінно бачити спільну взаємодію між батьками, погляди в очі і насолоду від перебування в колі сім”ї. Адже ці емоції, які ви разом відчуваєте  і створюєте – запам”ятаються надовго, а фотографії будуть нагадувати через роки, який особливий був час, коли ви проводили його в колі сім”ї на спільних прогулянках чи виїзних вікендах, чи просто поході в кафе.

 

Висновок доволі простий – Шпаргалка №4

Знайдете час, дорогі батьки, на дітей – матимете життя, сповнене позитиву, усмішок, радість батьківства/материнства і відчуття потрібності, що ви з сенсом провели день чи тиждень!

 

Автор Анна Замостна.

Sign In

Lost Password

Sign In